Zobacz również strony innych miejscowości narciarskich: Les Orres, LesDeuxAlpes, Valmeinier, Puy Saint Vincent
STRONĘ SPONSORUJĄ:
SKIRISOUL
360 SnowShow
SKIMENU
check it Sprawdź stokiSki & rozrywka

Atrakcje, wydarzenia

Risoul ma do zaproponowania wiele atrakcji. Liczne kawiarnie, bary i restauracyjki ulokowane w pobliżu stoków czy na głównej ulicy zapraszają na apres ski. W restauracjach serwowane są dania typowej kuchni alpejskiej- founde, raclette, czy pierrade ale również typowe dania kuchni międzynarodowej. Ceny są porównywalne do normalnych cen francuskich w przeciwieństwie do innych kurortów, w których jest znacznie drożej. Godne polecenia są lokalne sery i wina, których wybór jest bogaty zarówno w restauracjach jak i w sklepach. Raz w tygodniu odbywa się jarmark z regionalnymi wyrobami i przysmakami kulinarnymi, podczas którego można zdegustować sery, wędliny i nalewki. Wieczorami młodzi ludzie licznie odwiedzają dyskotekę „Le Morgan”. Duży parkiet, młodzi ludzie, zapewniają niepowtarzalny klimat i dobrą zabawę w alpejskim stylu. Muzycznie klub może nie powala na kolana, ale na pewno jest dobrym rozwiązaniem dla osób, poszukujących zabawy do białego rana. W 2000 roku Risoul był pierwszym ośrodkiem narciarskim w Europie, który gościł festiwal muzyki tanecznej i sportów zimowych Snowbombing.

Oprócz Le Morgana, w Risoul znajduje się parę barów: m.in. Anapurna, La Grotte du Yetti (zgodnie z francuskim prawem, zamykanych przed 2 rano). Z pewnością z paczką znajomych z wyjazdu, będziecie się czuć jak w domu.

Dodatkowo Risoul ma do zaproponowania:

  • lodowisko
  • tor saneczkowy
  • centrum spa
  • naturalną ścianę wspinaczkową
  • 30 km zimowych tras pieszych
  • wędrówki na rakietach śnieżnych
  • skutery śnieżne
  • psie zaprzęgi
  • kino

Aktualne atrakcje oraz grafik zawodów organizowanych w Risoul i Vars dostępne są na oficjalnych stronach informacji turystycznej:

http://www.risoul1850.com/

http://www.vars.com/


Copyright 2011 360 & SnowShow
360 SnowShow
Projekt i wykonanie VISUALITY
Mapa strony:
Opis miejscowościStoki, snowparkPogoda, webcam, warunki śniegoweDojazdAtrakcje, wydarzeniaWyjazdy, zakwaterowanie

Szukaj nas pod:

Wyjazdy w Alpy Sylwester studencki Wyjazdy studenckie Wyjazdy zimowe Obóz snowboardowy Obozy studenckie Snowboard studencki Risoul Livigno Les2Alpes Puy Saint Vincent Valmeinier Bardonecchia Les Menuires Narty Francja Narty Włochy Narty Alpy Studenckie Biuro Podróży Festiwal Muzyczny w Alpach SnowShow Music Fest