Zobacz również strony innych miejscowości narciarskich: Les Orres, LesDeuxAlpes, Valmeinier, Puy Saint Vincent
STRONĘ SPONSORUJĄ:
SKIRISOUL
360 SnowShow
SKIMENU
check it Sprawdź stokiSki & rozrywka

Stoki, snowpark

Forêt Blanche- obszar połączonych stoków narciarskich obejmujących swym zasięgiem dwa resorty- Risoul oraz Vars ma do zaproponowania 180 km tras narciarskich! Nartostrady znajdują się na wysokości pomiędzy 1650 a 2750 metrów nad poziomem morza. Połączenie Risoul z Vars przebiega przez Pointe de Razis (2571 metrów nad poziomem morza) oraz Col des Saluces. Stoki narciarskie znajdujące się po obu stronach Vars, łączą nartostrady a także wyciągi z Vars les Claus oraz Vars Sainte Marie. Nazwa Forêt Blanche (biały las) jest spowodowana leśnym krajobrazem a dokładniej przebiegiem górnej granicy lasów, która znajduje się na dopiero na wysokości 2500 metrów nad poziomem morza. Ma to bezpośredni wpływ na warunki narciarskie panujące na stokach. Otoczenie drzew, świetnie sprawdza się przy gorszej pogodzie chroniąc narciarzy i snowboardzistów przed zimnym wiatrem.

Ośrodek narciarski posiada 57 wyciągów narciarskich. Ich przepustowość wynosi aż 57.000 narciarzy na godzinę. W Risoul do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów są 24 wyciągi orczykowe, 7 wyciągów krzesełkowych oraz 1 linowy, zaś w Vars- 18 wyciągów orczykowych, 6 krzesełkowych oraz 1 gondola. Oprócz wyznaczonych tras narciarskich tradycyjnie oznakowanych względem stopnia trudności kolorami zielony, niebieski, czerwony, czarny, w Risoul dostępne są strefy freeride’u. Przy odpowiednich warunkach śniegowych stanowią one dużą atrakcję dla zaawansowanych amatorów snowboardingu I narciarstwa

Risoul znajduje się w sąsiedztwie znanych resortów takich jak  Montgenèvre czy Serre Chevalier, czy Les Orres lub Puy Saint Vincent, które także można odwiedzić.

Risoul i Vars to ośrodki narciarskie przyjazne także dla narciarzy biegowych. Mają oni do dyspozycji 45 km tras otoczonych lasami modrzewiowymi. 25 km tras łatwych i średnich znajduje się w Vars, zaś 20 km tras o średnim stopniu trudności w Risoul. Trasy dla zaawansowanych i wymagających biegaczy znajdują się na północnych zboczach Pointe de Razis. Wzdłuż trasy z Vars les Claux w górę ku jezioru Refuge Napoléon można podziwiać przepiękne widoki i otoczenie. Jest to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych tras. Zaś najwyżej wytyczona i zarazem najdłuższa trasa (14 km), łączy Vars i Risoul „Peyrol”.

Risoul i Vars były ośrodkami, które jako jedne z pierwszych we Francji zezwoliły snowboardzistom na jazdę po tamtejszych stokach. Snowboardziści poczuli się tu chciani i lubiani i do dzisiejszego dnia licznie odwiedzają resort, który traktuje ich bardzo przyjaźnie. Snowparki dostosowane zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych riderów znajdują się zarówno w Risoul jak i Vars, gdzie jest także jib park.

Snowpark w Vars o powierzchni 8 hektarów znajduje się na wysokości 2400 metrów nad powierzchnią morza. Różnica poziomów wynosi 230 metrów, zaś długość snowparku to 800 metrów. Znajdują się tam:  halfpipe (100 metrów długości i 2,5 metrów wysokości), boardercross, big air, obszar snowskate. Odbywają się tam nocne pokazy przy muzyce. W Risoul, Surfland snowpark istnieje od ponad dziesięciu lat. Może się on poszczycić jedną z największych super pipe‘ów we Francji o długości 150 metrów i wysokości 5 metrów. Ponad to znajdują się tam: boardercross, big air, jump, gap, piramidy. Odbywają się tam liczne zawody snowboardowe. Snowpark został wybrany jako „training zone” dla zawodników biorących udział w zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Turunie w 2006 roku.


Copyright 2011 360 & SnowShow
360 SnowShow
Projekt i wykonanie VISUALITY
Mapa strony:
Opis miejscowościStoki, snowparkPogoda, webcam, warunki śniegoweDojazdAtrakcje, wydarzeniaWyjazdy, zakwaterowanie

Szukaj nas pod:

Wyjazdy w Alpy Sylwester studencki Wyjazdy studenckie Wyjazdy zimowe Obóz snowboardowy Obozy studenckie Snowboard studencki Risoul Livigno Les2Alpes Puy Saint Vincent Valmeinier Bardonecchia Les Menuires Narty Francja Narty Włochy Narty Alpy Studenckie Biuro Podróży Festiwal Muzyczny w Alpach SnowShow Music Fest